Jak dodać okładkę do pliku MP3

easytagNa początek należy zainstalować z Centrum Oprogramowania Ubuntu program o nazwie EasyTAG, jest to bezpłatne narzędzie które pozwala na przeglądanie i edycję tagów tj. ukrytych informacji o utworach wielu formatów plików muzycznych.
Umożliwia on usuwanie i dodawanie danych w takich plikach jak MP3, MP2, FLAC, OGG Vorbis, MP4/ACC, MousePack oraz WavPack.

Posiada czytelny i bardzo łatwy w użyciu interfejs, który jest także dostępny w języku polskim co znacznie ułatwia obsługę programu, dzięki temu łatwo uzupełnimy nasze pliki, o autora utworu czy tytuł a nawet dodamy do plików okładkę płyty z której pochodzi dany utwór.

Następnie otwieramy program i po lewej stronie wyszukujemy folder z plikami które chcemy edytować, po kliknięciu na ikonę wszystkie pliki muzyczne z tego folderu zostaną wczytane do programu.

Jak dodać okładkę do pliku mp3_1

Teraz klikając zaznaczamy piosenkę i po prawej stronie aplikacji w zakładce ogólne mamy możliwość zmiany lub dodania informacji o utworze a w zakładce obrazy klikając na plusik w dolnym rogu dodajemy okładkę albumu z którego pochodzi kawałek.

Jak dodać okładkę do pliku mp3_2