czysta elewacja

Czysta elewacja wizytówką domowników

Schludna i czysta elewacja obiektu świadczy o jego właścicielach i mieszkańcach. Dlatego też tak ważne jest by reagować na akty dewastacji, zniszczenia, ale również systematycznie dbać o wygląd zewnętrzny budynku. Większość z nas z przesadą dba o wnętrza swoich mieszkań i biur, by były czyste, estetyczne, modne i komfortowe. Tymczasem zapominamy o tym co na zewnątrz. Niewielkim kosztem i wysiłkiem można zapewnić świetny wygląd również fasadzie budynku jak i całej elewacji. Kluczowa jest tu jednak systematyka oraz kreatywność.

Wiosenne porządki

Wiosną chętniej zaczynamy prace porządkowe, remontowe. Dotyczy to również odświeżenia budynków z zewnątrz. Prócz elewacji do zadbania mamy zwykle również ogrodzenie. Nawet najprostszy i najbardziej typowy płot z siatki ogrodzeniowej wymaga odświeżenia. Bywa że właściciele posesji dbają jedynie o najbliższe sąsiedztwo swej nieruchomości zapominając o ogrodzeniu, traktując je jako konieczność nie wymagającą wpasowania się w architekturę. Tymczasem ładny i czysty plot może doskonale podkreślać walory nieruchomości, zachęcać do jej odwiedzin.

Polecamy: Jak zabezpieczyć balkon na parterze?

Zanim pomalujesz elewację

Zanim wybierzemy nowy kolor elewacji warto zastanowić się jak często będziemy ją myć, malować, remontować. Jeżeli zależy nam na tym aby mycie i malowanie elewacji ograniczyć do minimum musimy przystać na sprawdzone materiały i kolory, nie ulegając modzie na biel, czy też energiczne kolory. W ostatnich latach szczęśliwie trendy oscylują wokół szarości, która jest niezmiernie wygodna pod kątem zabrudzenia. W przeciwieństwie do bieli elewacja w odcieniach szarości prezentuje się estetycznie nawet po kilku latach.

Czysta elewacja wymaga odświeżania

Podobnie jak myjemy okna, drzwi czy podłogi wewnątrz budynku, również elewacja zasługuje na jej umycie, odmalowanie. Powietrze zwłaszcza w miastach jest mocno zanieczyszczone pyłem który osiada na tynkach, szybach czy deskach elewacyjnych naszych domów. Szczególnie po zimie widać jak szarzeją nasze elewacje. Kluczem do sukcesu w utrzymaniu elewacji w czystości jest jej przemyślenie. Przede wszystkim powinna być wykonana z materiałów łatwych do umycia, a także w kolorach neutralnych tak dla zabrudzeń jak i słońca. Zwrócić należy uwagę na fakt iż ciemne kolory tuszują zabrudzenia, jednak blakną na słońcu. Niestety zbyt jasna elewacja przyciąga kurz, pył i widać na niej każdy zaciek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *