Czy inwestować w urządzenia do masażu

Czy warto inwestować w urządzenia do samodzielnego masażu?

Co rusz na rynku pojawiają się nowe urządzenia kosmetyczne, również do samodzielnego masażu. Czy warto w nie inwestować? Najczęściej niestety są to gadżety o znikomej skuteczności. Tak jest np. w przypadku laserowych depilatorów, czy urządzeń do masażu limfatycznego i liposukcji ultradźwiękowej.

Także masażery polecane w reklamach telewizyjnych mają wątpliwy komfort stosowania i jeszcze bardziej wątpliwą skuteczność. Wibracje elektrycznych pasów masujących sprzedawanych jako metoda odchudzająca mogą szkodzić na kręgosłup, wywoływać bóle głowy i mdłości. Czy tego chcemy dla piękna? Raczej nie, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybranie się do wykwalifikowanego masażysty do gabinetu kosmetycznego, czy też do wyspecjalizowanego gabinetu masażu, by skorzystać z fachowej pomocy i usługi na miarę potrzeb.

Masaże oferowane w gabinetach ku temu przystosowanych gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także wysoka jakość. Prócz masażu zwykle jako klienci otrzymamy także doskonałe kosmetyki do nawilżenia podczas masażu, a i nie rzadko wzbogacimy masaż aromaterapią, czy tez muzykoterapią.

Masaże profesjonalne realizowane są także w domu pacjenta, jeśli komuś trudno jest wyjść z domu lub też woli zacisze domowe. To wszystko przemawia za inwestycją w profesjonalizm, który jest pewniejszy, skuteczniejszy i nie rzadko tańszy. Oczywiście posiadanie własnego masażera może nas wspomóc w doraźnej potrzebie relaksu niemniej nie powinno być elementem terapii, rehabilitacji.

2 komentarze do: “Czy warto inwestować w urządzenia do samodzielnego masażu?

  1. edzio pisze:

    Dobre:)

  2. Ela Pakus pisze:

    Może to jest fajny bajer ale nic ne zastąpi masażu w salonie i tych chwil relaksu gdy ktoś się nami zajmuje. Polecam każdemu a nie jakieś zabawki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *