Piękne dłonie

Jak dbać o dłonie

Dłonie są nasza wizytówką. Gdy się z kimś witamy podajemy mu dłoń do uścisku. Mężczyźni całują kobiety w dłoń na powitanie. Zadbanymi i ładnymi dłońmi po prostu można się chwalić. Często je jednak zaniedbujemy. Zapominamy że są bardzo narażone na kontakt z mrozem, słońcem czy substancjami chemicznymi w postaci chociażby środków czystości. Skóra na dłoniach staje się podrażniona i zaczerwieniona, a paznokcie żółkną i rozdwajają się.

Piękne dłonie

Z pomocą może nam przyjść gabinet kosmetyczny i manicurzystka. W gabinecie kosmetycznym można wykonać kilka zabiegów nawilżających i pomagających odżywić skórę na dłoniach. Najbardziej popularny jest zabieg parafinowy. Na dłoniach należy wykonać najpierw peeling, po czym kosmetyczka wmasowuje w nasze dłonie specjalne serum nawilżające i zanurza je w ciepłej parafinie. Tak przygotowane dłonie, otulone w ocieplające rękawice, regenerują się i wzmacniają w ciągu 30 minut. Parafina po zakończeniu zabiegu jest zdejmowana a w dłonie wklepywany jest krem ochronny. Jest to jeden z najlepszych zabiegów na skórę dłoni, ponieważ bardzo regeneruje skórę i daje szybkie efekty.

Nie zapominamy o paznokciach

Aby poprawić kondycje paznokcia również stosuje się zabiegi. Manicurzystka najpierw opiłowuje płytkę nadając jej ładny kształt. Potem nakłada odżywkę regenerującą. Jeżeli chcemy czegoś więcej niż odżywienie płytki, wykona ona dla nas manicure dostępny w różnych wersjach np. klasyczny, japoński bądź hybrydowy. Dłonie będą zadbane i wypielęgnowane, a dobrze wykonany manicure tylko podkreśli ich urodę.

2 komentarze do: “Jak dbać o dłonie

  1. winona pisze:

    zwykle bardzo dbam o dłonie, stosuję do nich zawsze krem, peeling i dobre mydło, ostatnio znalazłam fajne z whamisy tej azjatyckiej marki 🙂

    1. sylwia pisze:

      A gdzie można je kupić? Bo też kiedyś używałam i byłam bardzo zadowolona ale ostatnio nigdzie nie mogę go znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *