przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów – ile to kosztuje?

Przedłużanie włosów jest dość kosztownym zabiegiem, na który trzeba wydać od kilkuset do nawet 3-4 tysięcy złotych. Koszt całkowity zabiegu zależy od: wybranej metody, długości doczepek, ilości doczepionych pasm.

Metoda taśmowa

Wybierając metodę taśmową możemy wybrać doczepki o długości 25, 40 lub 55 cm. Za delikatne przedłużenie i zagęszczenie z użyciem 12 taśm włosów sztucznych o długości 25 cm zapłacimy około 600 złotych. Przedłużenie włosów i ich zagęszczenie taśmami o długości 55 centymetrów z efektem „wow” czyli 48 taśmami to koszt nawet 3 tysięcy złotych.

Metoda keratynowa

W przypadku tej metody istotne jest dookreślenie, z jakimi włosami fryzjer będzie miał do czynienia. Jeśli naturalne włosy są gęste – wówczas potrzebne będzie mniej pasemek sztucznych i przedłużanie włosów keratynowe może kosztować około 800 złotych. Dla większej ilości doczepionych pasm może to być na przykład 1200-1300 złotych.

Mikroringi

Przedłużanie włosów na mikroringi uzależnione jest od gramatury doczepionych pasemek. Standardowa cena za tę usługę to około 10 zł za jeden gram. Pod tym kątem łatwiej jest wykonać wycenę. Standardowo do samego zagęszczenia włosów wykorzystuje się około 30 gram włosów. Do przedłużenia i zagęszczenia włosów na długość 40-55 cm trzeba wykorzystać około 100 gram włosów doczepianych.

Na jakie koszty się przygotować decydując się na przedłużanie włosów

Nie da się ukryć, że przedłużanie włosów jest raczej fanaberią niż zabiegiem niezbędnym dla człowieka. Stąd też ceny tych zabiegów niejednokrotnie nie są dostępne dla przeciętnego śmiertelnika. Wydatek kilkuset do nawet 2-3 tysięcy złotych za jeden zabieg to sporo. Dlatego też niektóre panie pozwalają sobie na ten zabieg tylko jednorazowo – na przykład gdy pragną mieć bujną fryzurę z długich, zadbanych włosów na swój ślub. Choć zabiegi te są kosztowne, trzeba brać pod uwagę ich wydajność. Dobrej jakości zabieg powtarza się nie częściej niż raz na pół roku. W tej skali wydatek rzędu tysiąca lub dwóch tysięcy złotych przestaje być tak przerażający.

3 komentarze do: “Przedłużanie włosów – ile to kosztuje?

 1. agitka pisze:

  teraz z tego co wiem popularne są te metody great lengths ultrasonic i multisonic. jedna jest na zimno, druga na gorąco. Sama zastanawiam się nad tym przedłużaniem, bo wiosna idzie i chcę dobrze się prezentować 🙂

  1. admin pisze:

   Każda metoda ma swoje plusy i minusy, trzeba wybrać to co mam najbardziej odpowiada pod względem ceny i jakości 🙂

 2. MartaK pisze:

  dokładnie, przedłużanie włosów to kwestia wyboru. dla mnie zawsze liczy się jakość i długi naturalny efekt. kiedyś zaczynałam od metody kanapkowej, ale rozwiązanie niezbyt udane.bardziej mi odpowiadają taśmy. próbowałam gl tapes ostatnio i bez porównania lepsze. cenowo nawet okej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *