Darmowe zdjęcia

Darmowe zdjęcia a prawa autorskie

Należy pamiętać iż zdjęcia publikowane w internecie są objęte prawami autorskimi. I w związku z tym nie można każdej grafiki przywłaszczyć sobie i publikować ją do własnych celów bez zgody autora. Niestety wiele osób o tym nie wie lub nic sobie z tego nie robi i w dalszym ciągu kopiuje grafiki z internetu i publikuje je do woli. Wedle potrzeb nie zważając, że kradnie czyjaś własność. Mimo wszystko w takich przypadkach należy być świadomym grożących nam konsekwencji karnych. Zatem skąd brać darmowe zdjęcia na własny użytek?

Skąd brać darmowe zdjęcia?

Wyjątkiem od tej reguły są zdjęcia z darmowych stocków których można sporo znaleźć w sieci. Które są dostępne w bankach zdjęć do pobrania za darmo. Mogą mieć one różnorodny status, bowiem autor decyduje do jakich celów dane zdjęcie może zostać użyte nieodpłatnie. Czy można je modyfikować itp. wbrew pozorom takich zdjęć jest bardzo wiele. Zamiast kopiować zdjęcia prywatne, czy co gorsza artystyczne, warto skorzystać z darmowych zestawów. Poprzez banki fotografii z opcją wyszukiwania tematycznego. Wówczas w pełni legalnie możemy takie zdjęcie pobrać i wykorzystać je w swoim blogu, na stronie www, czy w innych celach. Autorzy takich zdjęć świadomie zrzekają się praw autorskich do fotografii i puszczają je w obieg internetu, również w różnych celach, często promocyjnych, promujących własną działalność lub przedmiot jaki przedstawiają.

Sprawdzone i polecane banki zdjęć

Listę banków oferujących darmowe zdjęcia wysokiej jakości najdziesz tutaj: https://www.whiteghost.pl/darmowe-zdjecia-zobacz-skad-je-brac Zdjęcia z listy są darmowe do użytku osobistego oraz komercyjnego. Możesz je dowolnie modyfikować, kopiować i rozpowszechniać a wszystko bez pytania kogokolwiek o pozwolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *