Jak wybrać firmę przy przeprowadzce ?

carRynek usług przeprowadzkowych wciąż się rozwija. Dziś możemy oczekiwać od firmy pomocy praktycznie we wszystkich aspektach przeprowadzki, od wstępnej wyceny, przez pomoc przy pakowaniu naszych rzeczy i demontażu mebli, aż po wyładunek i ponowny montaż mebli w nowym miejscu zamieszkania.

Kiedy już znamy termin naszej przeprowadzki czas na podjęcie decyzji którą firmę wynająć aby to wydarzenie nie stało się koszmarem który będziemy pamiętali przez kilka następnych lat, lecz by zmiana miejsca zamieszkania przebiegła szybko, sprawnie i jak najmniej stresu nas kosztowała.

Przy wyborze firmy mamy co najmniej dwie możliwości, pierwsza to popytać znajomych czy mogą polecić jakąś godną zaufania firmę, z usług której mieli okazję sami korzystać i byli zadowoleni z wykonanej przez nią pracy. Opinie znajomych są bardzo cennym źródłem informacji na temat firm z oferty których możemy chcieć skorzystać.
Druga możliwość to internet jest to tak potężne medium że znajdziemy tam bardzo wiele informacji na temat prawie każdej firmy która działa na rynku od jakiegoś już czasu.
Wpisując w wyszukiwarce np. przeprowadzki Katowice wytypuj trzy lub cztery firmy i porównaj ich ofertę. Umów się z przedstawicielem każdej z nich aby dokonał wyceny oferowanej usługi. Sprawdź czy firma posiada wystarczającą ilość pracowników i specjalistycznego sprzętu aby Twoja przeprowadzka przebiegła sprawnie i bez zbędnych komplikacji, a Twoje meble nie uległy zniszczeniu.
Porównaj umowy, sprawdź czy firmy gwarantują na piśmie że rzeczy dowiozą w nienaruszonym stanie, zobacz jak wygląda zakres odpowiedzialności firmy za przewożone towary, oraz czy firma ma ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia mebli podczas przeprowadzki, oraz możliwości jego rozszerzenia.

Przeczytaj otrzymane oferty uważnie i porównaj je, sprawdź czy wszystkie zawierają podobny zakres usług, czy zakładają zbliżoną wielkość przesyłki, jaki będzie czas realizacji usługi i koszty które będziesz musiał ponieść. Poproś o referencje, każda szanująca się firma powinna posiadać listy referencyjne ze swych największych realizacji. Jeśli to możliwe skontaktuj się z osobami które wystawiły te referencje i sprawdź ich wiarygodność, w końcu napisać list pochwalny każdy sam może.

Pamiętaj ostateczny wybór należy do Ciebie i to Ty poniesiesz wszystkie konsekwencje swoich decyzji, tych dobrych i tych złych. Jeśli dobrze wybierzesz profesjonalna firma wszystko zrobi za Ciebie a Ty zaoszczędzisz sporo nerwów i czasu. Więc zanim podpiszesz umowę pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj, lepiej dwa razy się upewnić niż powierzyć swój majątek komuś kto Cię zawiedzie.