Żarówki led. Czyli jak ograniczyć koszty zużycia energii

Niektórzy zachęcają do zmiany operatora, inni do modyfikacji taryfy opłat za energię a jeszcze inni redukują rachunki poprzez oszczędność zużycia energii w postaci montażu stosownego oświetlenia, równie wydajnego, ale tańszego w utrzymaniu. Wysokiej jakości propozycją w tym obszarze jest oświetlenie ledowe. Idealnie nadaje się do podświetlenia dekoracyjnego, również elewacji budynku, ogrodu, podjazdu jak i ciągów komunikacyjnych wewnątrz budynków. Prócz podświetlenia świetnie sprawdza się jako doświetlenie garderoby, czy podszafkowe w kuchni, wnękowe w łazience.

Najprostszą metodą doświetlenia jest montaż taśmy LED, na której znajduje się szereg diod led. Na rynku występują liczne taśmy, również o świetle wielobarwnym, co multiplikuje efekty świetlne. Poza taśmami żarówki i halogeny led to doskonała alternatywa dla klasycznego oświetlenia, zwłaszcza iż wybór produktów ledowych jest ogromny.

Koszty zakupu żarówek led zwracają się bardzo szybko po pierwsze poprzez trwałość wyrobów i brak potrzeby nieustannej wymiany żarówki jak i w niższych rachunkach za zużycie energii. Wymiana oświetlenia na diody led ogranicza zużycie energii na poziomie 25%. warto rozważyć tę możliwość zwłaszcza w pomieszczeniach, w których często korzystamy ze sztucznego światła. Należy dodać, iż światło led jest także kojące na wzrok, w przeciwieństwie do tradycyjnych halogenów tak zwane ledy nie podrażniają oczu.