Przygotowanie mebli do przeprowadzki

carPoza odpowiednio przystosowanym samochodem każda profesjonalna firma oferująca przeprowadzki, powinna być wyposażona w zestaw kocy służących do ochrony mebli oraz posiadać bawełniane pasy mocujące meble do burt pojazdu. Dodatkowo burty w samochodzie powinny być zabezpieczone materiałem tłumiącym wstrząsy i izolującym sprzęty od ścian auta.

Właściwe spakowanie mebli też nie jest wcale takie łatwe jak by się niektórym mogło wydawać. Przecież nasze meble różnią się od siebie wielkością, wagą i materiałem z którego są zrobione, każdy sprzęt trzeba zabezpieczyć indywidualnie.

szafa

Podczas przeprowadzki na terenie tego samego miasta większość mebli jest ładowana tak jak stoją, jedynym zabezpieczeniem jakie się stosuje to folia strech, aby drzwi i szuflady nie otwierały się podczas załadunku na samochód. W przypadku mebli o delikatnych powierzchniach powinno się stosować koce bawełniane do ochrony przed zarysowaniem lub uszkodzeniem mechanicznym, (bawełna ma tą zaletę że w przeciwieństwie do innych materiałów syntetycznych nie zostawia śladów na meblach), a rogi mebli można zabezpieczyć warstwą pianki lub owijając je gąbką kauczukową. Wszelkie elementy szklane należy wyjąć i spakować osobno zabezpieczając je przed stłuczeniem.

Meble duże i ciężkie jak meblościanki przed załadunkiem na samochód należy rozmontować. Właściwe oznaczenie płyt meblowych będzie bardzo pomocne, więc zróbmy to tak by później przy ponownym montażu wiadomo było jak należy je skręcić. Śruby, klamki i zawiasy zapakujmy do jednego pudełeczka, żeby nie pomieszały się nam z innymi rzeczami i nie trzeba było ich szukać.

Warto również żądać umowy pisemnej z firmą odpowiedzialną za przeprowadzkę gdyż w przypadku uszkodzenia naszych rzeczy podczas transportu lub niedotrzymania terminów dostawy mamy większe szanse na uzyskanie odszkodowania.