Komputer czy laptop

Komputer stacjonarny czy laptop?

Komputer czy laptop? Wybór odpowiedniego komputera powinien przede wszystkim zależeć od tego, w jaki sposób zamierzamy go użytkować. Do dłuższej pracy w domu lepszy będzie komputer stacjonarny. Zapewni on wygodę użytkowania oraz pozwoli na znacznie szybszą pracę.

Laptop sprawdzi się w sytuacji, gdy nie posiadamy jednego miejsca do pracy i często potrzebujemy komputera podczas wyjazdów czy też konferencji. Zasadniczą różnicą miedzy komputerem stacjonarnym a laptopem, oprócz możliwości jego transportu, są specyfikacje techniczne. Różnią się one, bowiem posiadanymi podzespołami oraz możliwością ich modyfikacji.

Komputer stacjonarny dla osób, które potrzebują szybkiego i niezawodnego sprzętu

Nie jest tajemnicą, że komputery stacjonarne są chętnie wykorzystywane przez osoby, które potrzebują szybkiego i niezawodnego sprzętu. Dodatkowo ich atutem jest możliwość zmiany podzespołów oraz w przypadku awarii- szybkiej ich naprawy. Ponadto komputery stacjonarne dają możliwość podpięcia kilku dysków oraz zaopatrzenia się w wysokiej jakości ekrany, które będą przydatne szczególnie dla osób zajmujących się grafiką komputerową lub animacją i potrzebują pracy na kilku monitorach jednocześnie.

Laptopy wykorzystywane są do przeglądania Internetu i prac biurowych

Z kolei laptopy cechuje lekkość oraz możliwość pracy właściwie w każdym miejscu. W głównej mierze wykorzystywane są do przeglądania Internetu, prac biurowych oraz innych niezbyt obciążających zadań. Niestety w wielu laptopach, szczególnie tych z dolnej półki, okres eksploatacji wynosi około dwóch lat. Jest to bardzo mało szczególnie, że w wielu przypadkach nie mamy możliwości własnoręcznej naprawy czy wymiany podzespołów. Dodatkowo karty graficzne zintegrowane są z procesorami, co nie daje wielu możliwości na ingerencje.

Więc jeżeli poszukujemy sprzętu, który ma nam służyć przez kilka dobrych lat powinniśmy zdecydować się na komputer stacjonarny. Jednak w chwili, gdy zależy nam na sprzęcie, który będzie mobilny i niewymagający powinniśmy wybrać laptopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *