Otwartość mieszkańców Cieszyna

Otwartość mieszkańców Cieszyna

W Cieszynie panuje niesamowicie gościnny klimat. Ślązacy zamieszkujący Śląsk Cieszyński to wspaniali ludzie, pełni tolerancji i otwartości. Przykładem mogą być oferowane pokoje, jakie dostępne są w prywatnych domach i mieszkaniach Cieszynian.

Atrakcje Cieszyna

Lokalni mieszkańcy często parają się lokalnym rękodziełem i usługami. Warto jest skorzystać z wyrobów miejscowych, bowiem odznaczają się wysoka jakością i pomysłowością. Co więcej Cieszyn to miasto kultury, rekreacji i zabawy. Ilość ścieżek rowerowych, terenów zielonych i możliwości zabawy w mieście jest bardzo duża. Cieszyńskie kawiarnie usadowione w większości w podcieniach Rynku oraz w cieszyńskiej Wenecji zachwycają atmosferą rodzinności i gościnności.

Cieszyn to miasto artystów, plastyków, grafików

Tutaj każdy jest mile widziany, obojętne czy jesteśmy z rodziną czy grupą młodzieży. Cieszyn to miasto artystów, plastyków, grafików, stąd też często na rynku spotkać można artystów w plenerze. O wiele częściej spotkamy muzyków i etnicznych grajków w parku zamkowym. Na ulicach Cieszyna spotkać możemy teatry uliczne, szczudlarzy, jak i mimów. To niespotykane zjawisko poza Krakowem, a jednak istniejące i dodające miastu atrakcyjności.

Turyści nie tylko chętnie przyjeżdżają pierwszy raz do Cieszyna, ale i chętnie oraz często wracają do tego miasta, chcąc poczuć wolność, beztroskę i unikalny klimat miejsca jakim się wyróżnia Cieszyn na tle wielu innych miast pogranicza. W Cieszynie spotkamy Polaków i Czechów, jak też inne narodowości osób przyjezdnych. Wyjątkowość miasta podkreśla Olza przecinająca Cieszyn na polską i czeską część. Mimo iż granica się zaciera i jest wolna, to wciąż miasta są dwa odrębne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *