Remonty silników spalinowych

Remonty silników spalinowych

Zastanawiasz się czy warto robić remont silnika, na czym polega taka renowacja i jak ją poprawnie wykonać? Wydaje Ci się że poskładanie tych wszystkich elementów to nie taka łatwa sprawa. Nie wiesz jak się do tego zabrać.

Nie martw się profesjonalny warsztat samochodowy zrobi to za Ciebie. Remont tak wykonany będzie trwały i spełni Twoje oczekiwania.

Blok cylindrów, wał korbowy, korbowody oraz głowica to elementy których nie trzeba wymieniać na nowe, można je naprawić by odzyskały dawną sprawność.

Blok cylindrów to przede wszystkim obróbka otworów cylindrowych. Nie można jednak zapomnieć o wykonaniu pomiaru gniazd wału korbowego. Z reguły nie wymagają one szlifu lecz czasami w silnikach przegrzanych zdarza się że gniazda tracą współosiowość i wtedy konieczne jest łożyskowanie gniazd wału korbowego.

Szlifować czy tulejować?

W obu przypadkach efekt jest taki sam, z tą różnicą że szlifując powiększamy średnicę cylindra i musimy użyć tłoka nadwymiarowego. Natomiast tulejując, dopasowujemy tuleję do wymiarów tłoków które posiadamy.

Czy użycie starych tłoków jest dobrym pomysłem?

Oczywiście że tak. Tłok to część która nie zużywa się tak bardzo jak pierścień czy cylinder, najczęściej wystarczy porządne mycie i nie ma przeciwwskazań by mechanik samochodowy zamontował go kolejny raz.

Wał korbowy należy sprawdzić na współosiowość czopów głównych oraz pomierzyć zużycia tychże czopów. W przypadku odchyłek od norm fabrycznych, czopy należy przeszlifować na wymiar naprawczy, przewidziany przez producenta i dobrać nowe nad wymiarowe panewki.

Korbowody jeśli zajdzie taka potrzeba i producent przewidział taką możliwość należy przeszlifować na wymiar nominalny oraz wymienić tulejkę sworznia korbowodu.

Głowicę należy rozebrać, po umyciu i wyczyszczeniu z nagarów dokonać weryfikacji zużycia prowadnic, zaworów oraz gniazd zaworowych. Obróbkę i wymianę tych elementów należy zlecić fachowcom. Warto również przed remontem głowicy zrobić próbę szczelności płaszcza wodnego, gdyż zdarza się że jest on nie szczelny. Wtedy przed naprawą trzeba wyspawać pęknięte miejsca aby przywrócić szczelność płaszcza wodnego.

Warsztat samochodowy wykonuje remonty silników samochodowych indywidualnie dla potrzeb każdego klienta. Po naprawie silniki są w pełni odnowione o parametrach zgodnych z danymi fabrycznymi producenta. Zlecając naprawę profesjonaliście masz gwarancję niezawodnej pracy silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *