sprzęt elektroniczny

W co najlepiej pakować sprzęt elektroniczny

Sprzęt elektroniczny oraz AGD to dla nas jedne z najbardziej wartościowych rzeczy, jakie posiadamy w domu. W związku z tym, gdy przeprowadzamy się do nowego mieszkania, jest rzeczą oczywistą, że chcemy zabrać te sprzęty ze sobą. Trzeba jednak zapewnić im odpowiednie warunki przewozu. By nie być niemile zaskoczonym, że podczas przeprowadzki zniszczył się nasz wspaniały telewizor, lub zmywarka ma poobijane drzwiczki.

Pakujemy sprzęt elektroniczny

Sprzęt elektroniczny, zarówno RTV jak i AGD powinien być odpowiednio zapakowany na czas przeprowadzki. Najlepszym sposobem jest włożenie ich po prostu do pudełka, w którym zostały zakupione – wraz ze specjalną styropianową wyściółką i folią bąbelkową. Jednak nie każdy z nas przechowuje tego typu pudełka. Można zatem kupić specjalne kartony do przeprowadzek i dopasować do nich niektóre urządzenia. Pozostałą przestrzeń wypełniając kulkami styropianu lub zmiętymi gazetami. Większe AGD, jak pralka czy lodówka, można owinąć kilkakrotnie specjalną folią.

Dobrze byłoby przewozić je na palecie, jeśli mamy taką możliwość. Jeśli nie, zabezpieczmy przynajmniej rogi i spód takiego sprzętu. Na przykład kawałkami styropianu oraz owińmy ciasno folią. Zapobiegnie to większości uszkodzeń sprzętu. Telewizor, czy niewymiarowe sprzęty, możemy rozłożyć na jak najmniejsze części, a następnie owinąć gazetami, styropianem lub starymi ubraniami, warstwą folii bąbelkowej. Następnie szczelnie zakleić taśmą lub grubą folią. Wszystkie chwyty dozwolone, o ile tylko miałoby to ułatwić nam transport i zabezpieczyć sprzęt przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *