Jak dbać o włosy przedłużane

Jak dbać o włosy przedłużane?

Gdy mamy tylko własne włosy – dbamy o własne włosy. Gdy mamy włosy przedłużane – musimy dbać o własne i o doczepione. To drugie jest zdecydowanie trudniejsze. Należy bowiem tak pielęgnować włosy, aby nie uszkodzić tych własnych. A jednocześnie tak, by te doczepione na tle naszych własnych prezentowały się efektownie.

Jak powinniśmy myć włosy przedłużane

Gdy decydujemy się na przedłużanie włosów, fryzjer je wykonujący powinien udzielić nam wskazówek dotyczących ich pielęgnacji. Powinien konkretnie opisać w jaki sposób myć, jakich kosmetyków używać, jak czesać i jak układać. Podstawą pielęgnacji jest oczywiście mycie. Wykonuje się je najlepiej przy użyciu specjalnego szamponu do włosów przedłużanych. Jest on delikatny i nie uszkadza łączeń, a przy tym nadaje włosom pięknego blasku. Ułatwia też ich rozczesywanie. Szampon należy rozetrzeć w rękach i przeczesać w ten sposób włosy od góry do dołu. Nie wykonywać ruchów „czochrających” ani nie wcierać zbyt intensywnie szamponu w skórę głowy. Należy raczej wgniatać szampon we włosy. Ważną rzeczą jest, by włosy przedłużane myć na stojąco, nie nachylając głowy nad wanną. Włosy podczas mycia powinny opadać na ramiona. Po umyciu należy włosy potraktować odżywką do spłukiwania nakładając ją identycznie jak szampon. Spłukujemy letnią, a nie ciepłą wodą. Dobrym wyborem jest też zakończenie płukania wodą chłodną, dobrą do zamknięcia łusek włosów.

Jak pielęgnować włosy przedłużane

Najlepiej jest osuszyć włosy ręcznikiem ruchami ugniatającymi i pozostawić do wyschnięcia. Gdy musimy wysuszyć – najlepiej robić to chłodniejszym nawiewem z suszarką oddaloną od głowy jak to tylko możliwe. Suszymy oczywiście od góry ku dołowi, a nie z głową trzymaną w dół. Dzięki temu umożliwimy łuskom włosa zamknięcie się, a włosom – wygładzenie. W większości przypadków do włosów przedłużanych można stosować dotychczasowe kosmetyki. Jednak większość fryzjerów woli dawać w gratisie specjalne polecane przez siebie kosmetyki do przedłużanych włosów. W zależności od rodzaju szamponu, może mieć on różny skład. Niektóre składniki nie będą dobrze reagowały z łączeniami i mogą je uszkadzać.

Przedłużane włosy należy myć tak samo często jak dotychczas, by efektownie się prezentowały. Należy je również regularnie czesać stosując odpowiednią technikę. Poza tym dobrze jest unikać ściskania włosów gumkami tuż przy nasadzie, czy też używania wielu różnych spinek, które mogą uszkadzać łączenia. Zasadniczo włosy przedłuża się, by nosić je rozpuszczone – wiec jeśli przez większość dnia nosisz związane lub np. pod specjalnym czepkiem w pracy, to zastanów się, czy w ogóle będziesz w stanie zadbać o przedłużane włosy, i czy są ci one faktycznie potrzebne.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *