balkon

Jak zabezpieczyć balkon na parterze?

Powszechnie wiadomo że balkon na parterze, który nie jest odpowiednio zabezpieczony stanowi zachętę dla złodziei i włamywaczy. Mówiąc najprościej. Jeśli nie zastosujesz przydatnych rozwiązań, które zapewniłyby bezpieczeństwo Twojego balkonu, Twój dom będzie bardziej narażony na ataki włamywaczy i kradzieże. Aby pozbyć się zagrożeń związanych z bezpieczeństwem „niskich” balkonów warto zastosować się do kilku przydatnych porad i wdrożyć je w życie. By mniej martwić się o swoje mieszkanie czy dom zarówno podczas nieobecności krótkich jak też dłuższych wyjazdów i urlopów.

Jakie zagrożenia czyhają na balkony parterowe?

Większość włamywaczy ze względu na łatwy dostęp, celuje w balkony na parterze i na drugim piętrze bez bram balkonowych. Niektórzy intruzi wykorzystują pobliskie drzewa czy inne elementy, aby wspiąć się na balkony, podczas gdy inni nawet przynoszą drabinę w celu dostępu do mieszkania, w którym jak podejrzewają czeka na nich duży i łatwy łup.

Oprócz włamań przez balkony, upadki z wysokości są kolejną ważną kwestią związaną z bezpieczeństwem balkonów w wieżowcach. W większości przypadków ofiary niezabezpieczonych balkonów to małe dzieci. Ignorowane przez niedbałe nianie, pijane osoby po imprezach lub po prostu zapracowanych bądź nieuważnych rodziców. Często, dziecko kierując się ciekawością, widząc jakieś zwierzęta bądź dla zabawy siedząc na balustradzie może przypadkowo spaść i zrobić sobie krzywdę.

Polecamy: Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Sposoby na włamywaczy

Jednym z najlepszych rozwiązań bezpieczeństwa balkonów czy apartamentów jest zainstalowanie kamery bądź systemu ochrony balkonów. Ponieważ domy bez systemów bezpieczeństwa są o 300% bardziej narażone na włamanie. Zewnętrzną kamerą bezpieczeństwa, można kontrolować, co dzieje się wokół balkonów. Trzeba zwrócić jednak uwagę, że osłona nocy może zapewnić bezpieczeństwo włamywaczom. Ponieważ trudniej jest rozpoznać ich rysy twarzy. Nawet jeśli zostaną nagrani na kamerach bezpieczeństwa na balkonie, zwłaszcza jeśli są one niskiej rozdzielczości. Dlatego też warto zamontować na balkonie, np. lampki bądź oświetlenie czułe na ruch. Obecnie na rynku jest wiele takich rozwiązań i z łatwością można dobrać coś dla swych potrzeb. Wtedy nie tylko zapalenie oświetlenia zaalarmuje nas o niechcianym intruzie ale też może sprawić że złodziej wystraszy się, że ktoś go dostrzeże. Ponadto można zainwestować w dostosowane alerty głosowe i dźwięk dwukierunkowy. Będzie on wysyłał powiadomienia i emitował syreny, aby odstraszyć włamywaczy.

Jak zabezpieczyć balkon przed rozbrykanym maluchem?

W celu uniemożliwienia maluchowi wpychania rączek czy główki pomiędzy pręty balkonu zakryj szyny poziome siatką zabezpieczającą balkon. Ponadto upewnij się, że balustrady mają ponad 1,1 metra wysokości i utrzymuj szczyty balustrad balkonowych cienkie, tak by niemożliwe było siadanie na nich. Dobrym pomysłem również jest odsunąć meble balkonowe od balustrad aby dziecko nie wspinało się dzięki nim na krawędzie balkonu.

***

Jeśli mieszkasz na parterze i posiadasz balkon powinieneś zadbać o jego zabezpieczenie nawet jeśli sądzisz ze Twoja okolica jest spokojna. Pamiętaj, że zawsze lepiej zapobiegać niż później zmagać się z kłopotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *