balustrady szklane

Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Niewątpliwie wybór pomiędzy balustradami szklanymi a wykonanymi z tradycyjnej stali czy drewna jest jednym z największych dylematów każdego prywatnego inwestora, który urządza własne mieszkanie. Za każdą z możliwych opcji przemawia szereg argumentów, których wypadkowa jest dopiero w stanie przechylić szalę na korzyść jednego z najpraktyczniejszych rozwiązań architektonicznych.

Rodzaje balustrad schodowych i balkonowych

Obecnie na rynku budowlanym istnieje szeroki wybór balustrad schodowych, tarasowych oraz balkonowych. W szerokiej ofercie znajdują się nie tylko tradycyjne balustrady wykonane z drewna czy stali, lecz także balustrady kute oraz betonowe. Ponadto każdy klient ma do wyboru niezwykle oryginalnie prezentujące się w każdym nowocześnie urządzonym mieszkaniu balustrady wykonane z dobrej jakości szkła hartowanego.

Bez wątpienia szeroki wybór często przyczynia się do tego, że trudno wybrać odpowiedni rodzaj balustrady do swego domu. Dlatego decydując się na zakup warto pamiętać o tym, że wybór powinien być rozstrzygany w oparciu o indywidualne cechy obiektu budowlanego oraz preferencje jego właściciela. Warto zawsze uwzględnić charakterystyczne wady oraz zalety poszczególnych rozwiązań.

Balustrada ze szkła – czy warto w nią zainwestować?

Z pewnością szkło od lat kojarzy się nam z lekkością oraz nowoczesnymi elementami architektury. Nic zatem dziwnego, że jest coraz częściej wybieranym materiałem na balustrady. Oczywiście szklane barierki w pełni nawiązują do współczesnych trendów i z roku na rok stają się coraz bardziej popularnym elementem wykończeniowym.

Jeszcze do niedawna balustrady szklane były najczęściej kojarzone z inwestycjami o charakterze korporacyjnym, handlowym czy biurowym. Natomiast dziś szklane balustrady można coraz częściej spotkać w wielu prywatnych domach czy apartamentach. Stanowią one świetne dopełnienie wnętrz wykańczanych w nowoczesnym stylu, gdzie dominują surowe formy i kształty oraz w pełni naturalne materiały wykończeniowe. Bez wątpienia balustrady szklane idealnie komponują się również z tradycyjnymi przestrzeniami. Bowiem wzbogacają je oraz dodają im nietuzinkowego charakteru.

Balustrady szklane posiadają też wady

Niestety szklane barierki posiadają również wady. Na pewno jedną z nich jest dość znaczna waga produktu. W związku z tym pełne balustrady ze szkła wymagają solidnego montażu. A ich wykonanie musi zawsze odpowiadać dopuszczalnym obciążeniom tarasu czy schodów.

Czy warto wybrać tradycyjną balustradę z drewna?

Bezsprzecznie drewniane balustrady oraz schody należą do konwencjonalnych oraz tradycyjnie wykorzystywanych rozwiązań architektonicznych. Od wielu lat są one powszechnie stosowane podczas projektowania wielu obiektów budowlanych. Niewątpliwie doskonale sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, bowiem stanowią odpowiednie dopełnienie takiego wystroju.

Istnieje możliwość ich wykonania w dowolnym odcieniu drewna, co umożliwia idealne dopasowanie ich do pozostałych elementów wyposażenia oraz wystroju mieszkania. Przede wszystkim można je świetnie połączyć kolorystycznie z drzwiami, panelami oraz ramami i ościeżnicami okiennymi. Istotną zaletą jest to, że drewno jest materiałem prostym w obróbce. Co umożliwia wykonywanie balustrad o niezwykle ciekawych kształtach oraz żłobieniach, co dodaje im oryginalnego uroku i szyku.

Ponieważ wybór balustrad na rynku jest ogromny, każdy klient może wybrać taką, która będzie idealnie pasować do jego wymarzonego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *