balustrady szklane

Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Niewątpliwie wybór pomiędzy balustradami szklanymi a wykonanymi z tradycyjnej stali czy drewna jest jednym z największych dylematów każdego prywatnego inwestora, który urządza własne mieszkanie. Za każdą z możliwych opcji przemawia szereg argumentów, których wypadkowa jest dopiero w stanie przechylić szalę na korzyść jednego z najpraktyczniejszych rozwiązań architektonicznych.

Rodzaje balustrad schodowych i balkonowych

Obecnie na rynku budowlanym istnieje szeroki wybór balustrad schodowych, tarasowych oraz balkonowych. W szerokiej ofercie znajdują się nie tylko tradycyjne balustrady wykonane z drewna czy stali, lecz także balustrady kute oraz betonowe. Ponadto każdy klient ma do wyboru niezwykle oryginalnie prezentujące się w każdym nowocześnie urządzonym mieszkaniu balustrady wykonane z dobrej jakości szkła hartowanego.

Bez wątpienia szeroki wybór często przyczynia się do tego, że trudno wybrać odpowiedni rodzaj balustrady do swego domu. Dlatego decydując się na zakup warto pamiętać o tym, że wybór powinien być rozstrzygany w oparciu o indywidualne cechy obiektu budowlanego oraz preferencje jego właściciela. Warto zawsze uwzględnić charakterystyczne wady oraz zalety poszczególnych rozwiązań.

Balustrada ze szkła – czy warto w nią zainwestować?

Z pewnością szkło od lat kojarzy się nam z lekkością oraz nowoczesnymi elementami architektury. Nic zatem dziwnego, że jest coraz częściej wybieranym materiałem na balustrady. Oczywiście szklane barierki w pełni nawiązują do współczesnych trendów i z roku na rok stają się coraz bardziej popularnym elementem wykończeniowym.

Jeszcze do niedawna balustrady szklane były najczęściej kojarzone z inwestycjami o charakterze korporacyjnym, handlowym czy biurowym. Natomiast dziś szklane balustrady można coraz częściej spotkać w wielu prywatnych domach czy apartamentach. Stanowią one świetne dopełnienie wnętrz wykańczanych w nowoczesnym stylu, gdzie dominują surowe formy i kształty oraz w pełni naturalne materiały wykończeniowe. Bez wątpienia balustrady szklane idealnie komponują się również z tradycyjnymi przestrzeniami. Bowiem wzbogacają je oraz dodają im nietuzinkowego charakteru.

Balustrady szklane posiadają też wady

Niestety szklane barierki posiadają również wady. Na pewno jedną z nich jest dość znaczna waga produktu. W związku z tym pełne balustrady ze szkła wymagają solidnego montażu. A ich wykonanie musi zawsze odpowiadać dopuszczalnym obciążeniom tarasu czy schodów.

Czy warto wybrać tradycyjną balustradę z drewna?

Bezsprzecznie drewniane balustrady oraz schody należą do konwencjonalnych oraz tradycyjnie wykorzystywanych rozwiązań architektonicznych. Od wielu lat są one powszechnie stosowane podczas projektowania wielu obiektów budowlanych. Niewątpliwie doskonale sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, bowiem stanowią odpowiednie dopełnienie takiego wystroju.

Istnieje możliwość ich wykonania w dowolnym odcieniu drewna, co umożliwia idealne dopasowanie ich do pozostałych elementów wyposażenia oraz wystroju mieszkania. Przede wszystkim można je świetnie połączyć kolorystycznie z drzwiami, panelami oraz ramami i ościeżnicami okiennymi. Istotną zaletą jest to, że drewno jest materiałem prostym w obróbce. Co umożliwia wykonywanie balustrad o niezwykle ciekawych kształtach oraz żłobieniach, co dodaje im oryginalnego uroku i szyku.

Ponieważ wybór balustrad na rynku jest ogromny, każdy klient może wybrać taką, która będzie idealnie pasować do jego wymarzonego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *