baterie łazienkowe

Jaką baterie do łazienki kupić?

Kiedy robimy remont mieszkania, zwykle wymieniamy nie tylko glazurę, ale również umywalki, wanny i co za tym idzie baterie łazienkowe. Wbrew pozorom nie jest łatwo kupić odpowiedni produkt pod względem jakości, ceny, designu, preferencji. Na rynku, w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele baterii o zróżnicowanym designie i nie tylko.

Funkcjonalne i modne

Urządzając łazienkę warto zadbać o to, aby zastosowane baterie łazienkowe były funkcjonalne, ergonomiczne. Niestety to co jest użyteczne, rzadko jest też modne i estetyczne. Mimo wszystko warto postawić na kompromis i wybrać taki model baterii, który będzie łączył w sobie cechy modne, wygodne i jakościowe. Modne modele baterii często stawiają za priorytet design i oryginalność. Tymczasem nasza łazienka ma być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale ma być także praktyczna w użyciu, komfortowa.

Warto dopłacić za jakość

Jakość wykonania, jakość komponentów i materiałów z jakich bateria jest wykonana ma kolosalne znaczenie dla zadowolenia konsumenta. Im lepszej jakości wykonanie, projekt i wykończenie, tym bateria spełnia swe funkcje dłużej, bez usterek i zastrzeżeń. Nie zawsze tanie baterie łazienkowe są złe, jednak zbyt tanie produkty wskazują na chińską produkcję. Wystarczy wziąć taką baterie do rąk by poznać jej wątpliwą jakość. Często bateria na starcie ma już pewne wady, w tym niedoskonałości wykończenia, zarysowania lub pękające uszczelki podczas montażu. W przypadku produktów rodzimych, europejskiej produkcji rzadko zdarza się taki bubel.

Polecamy: Parapety – podpowiadamy jak wybrać parapet wewnętrzny

Dopasowanie stylu

Bateria umywalkowa jak i wannowa, czy prysznicowa mają duże znaczenie dla wyglądu wnętrza. Przykuwają one wzrok, są często używane i trudno je chować, są raczej eksponowane. Z tego powodu warto wybrać takie baterie, które będą ozdobą łazienki. Czasem mamy ograniczony wybór z uwagi na rodzaj umywalki, miejsce lub też styl urządzenia łazienki. Mimo wszystko wystarczy poszukać, aby znaleźć co najmniej kilka propozycji równoważnych, spośród których możemy kupić, tę baterię, która jest optymalna. Wyróżniamy podstawowe trzy style aranżacyjne – retro, klasyczny oraz nowoczesny. Wraz z wymienionymi stylami dostępne są baterie zaprojektowane w stylu vintage, ponadczasowej elegancji jak i nowoczesnym.

Porada fachowca

Jeśli nie wiemy jak samodzielnie wybrać baterie, zawsze pomocą służą sprzedawcy sklepowi, jak i internetowe fora. Pokusić się można również o poradę fachowca, hydraulika, montera. Doradzi nam nie tyle konkretny model baterii ale wskaże typ baterii, które będą pasowały do naszego wnętrza, i indywidualnych potrzeb. Niestety fachowcy zwykle nie zwracają uwagi na estetykę skupiając się jedynie na kwestiach technicznych, wymiarach i wykonaniu. Co do zasady do wyboru mamy klasyczne baterie z pokrętłami lub standardowymi kurkami i kranem jak również baterie z mieszadłem, uchodzące za bardziej nowoczesne. Zdarzyć się również może, że nowoczesne, nowinki na rynku po czasie okazują się porażką jakościową mimo wysokiej ceny i renomowanego producenta. Pod tym względem lepiej jest wybierać sprawdzone modele i produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *