Bielsko-Biała

Bielsko-Biała dobra propozycja na weekend

Kiedy drogie podróże za granice kraju uniemożliwiają wyjazd w dalsze strony warto rozważyć polskie propozycje weekendowe i wakacyjne. Jedną z takich propozycji jest Bielsko-Biała. Miasto oferuje szereg atrakcji zarówno dla młodszych i starszych turystów, również rodzin z dziećmi. Poza typowo miejskim klimatem Bielsko-Biała zapewnia bliskość przyrody i możliwość uprawiania sportu.

Bielsko-Biała miasto w górach

Niewiele tak dużych miast ma tak niezwykłą lokalizację. Bielsko-Biała leży u podnóży gór. By skorzystać z wyciągu narciarskiego na Dębowcu czy Szyndzielni nie musimy odbywać dalekiej podróży, wystarczy podjechać autobusem podmiejskim. Podobnie jest z wędrówkami górskimi czy szlakami rowerowymi. To idealne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie lubią pobyty w ciszy, z dala od zgiełku. Jednocześnie chcą spędzić czas na aktywnym wypoczynku z kontaktem z naturą.

Odwiedzając Bielsko-Białą można zwiedzić szereg zabytków architektonicznych. Zapoznać się z historią miasta podzielonego rzeką, która odgrywa ważną rolę w nazwie dwuczłonowej miasta. Czy spotkać się z kultowymi postaciami kreskówek rodem z Bielska-Białej – Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem. Jeśli zechcemy wiedzieć coś więcej o animowanych filmach dla dzieci warto wybrać się na zwiedzanie Wytwórni Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. To nie jedyna atrakcja miasta. Muzeów i możliwości w mieście jest wiele. Jednym z ciekawszych jest Muzeum techniki i Włókiennictwa. Prócz maszyn włókienniczych na uwagę zasługuje kącik kapeluszniczy z opcją przymierzenia.

Warto również zobaczyć sam gmach siedziby muzeum, jakim jest stara fabryka Buttnerów. Ciekawą konkurencją jest muzeum literatury im. Reymonta. Gdzie zarządca poza ekspozycją wszystkiego co z literaturą Reymonta związane udostępnia również własne dzieła. Jakimi są manuskrypty dzieł Reymonta odręcznie tworzone piórem i atramentem w kałamarzu.

Starówka miejska

Ciekawa zabudowa starówki Bielska-Białej z podzamczem i zamkiem to również interesująca propozycja na spacer. Rynek w Bielsku-Białej obfituje w liczne lokale gastronomiczne i doskonały klimat. Legendarnym lokalem jest bar mleczny Pierożek. Zjemy w nim tradycyjne pierogi, kluski na parze i inne dania. W sezonie letnim można tutaj doświadczyć uczestnictwa w licznych festynach, imprezach kulturalnych i koncertach. Zimową porą zaś odbywa się tutaj jarmark bożonarodzeniowy. W Zamku Bielskim mieści się lokalne muzeum miejskie z wystawami stałymi i czasowymi. Od podzamcza ku rynkowi wiedzie uliczka z arkadami. Na tyłach Rynku znajdziemy piękny w stylu neogotyku kościół katedralny. Zaś wokół starówki spotkamy pozostałości murów obronnych miasta przy ul. Orkana.

Nieopodal centrum znajduje się czynny i jednocześnie zabytkowy dworzec kolejowy. Gmach dworca to przykład architektury austro-węgierskiej XIX wieku od którego można rozpocząć zwiedzanie przyjeżdżając do Bielska.

Przeprowadzka do Bielska-Białej

Decyzja o przeprowadzce do Bielska-Białej zależy od wielu czynników i jest indywidualną decyzją dla każdej osoby. Niewątpliwie Bielsko-Biała to miasto z bogatą historią, piękną architekturą i atrakcyjnym położeniem u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Dlatego myśląc o przeprowadzce warto rozważyć te aspekty oraz inne, takie jak dostępność pracy, koszty oraz jakość życia w mieście. Szukając firmy, która sprawnie i szybko zajmie się organizacją przeprowadzki do Bielska-Białej, warto zapoznać się z ofertą firmy Gamma-Przeprowadzki. Oferują usługi transportowe i przeprowadzki na terenie całego kraju oraz Europy. Dysponują samochodami transportowymi i wieloletnim doświadczeniem w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *