Rybnik

5 powodów dla których warto się przeprowadzić do Rybnika

Przeprowadzka do Rybnika ma swoje wady i zalety. Wiele zależy od tego skąd chcemy się przeprowadzić. Rybnik to piękne miasto z duszą i klimatem Śląska, ale właśnie z tego powodu nie każdemu jest łatwo się tutaj odnaleźć.

Dusza Rybnika

W Rybniku można się zakochać od pierwszej wizyty, jak też przekonać do Rybnika z czasem. Trudno jest jednak nie dostrzec walorów Rybnika. Nie da się nie usłyszeć śląskiej gwary na ulicach, czy rozpoznać jego mieszkańców po akcencie. To jedno z nielicznych miejsc na Śląsku gdzie kultywowana jest tzw. godka śląska. Niestety mieszkanie w Rybniku może być również uciążliwe. Zanieczyszczenie w Rybniku wciąż jest bardzo wysokie za sprawą nieustannie działających kopalni węgla kamiennego. Ponadto klimat Rybnika jest dość specyficzny, niektórzy mówią o mikroklimacie. Jak sama nazwa wskazuje w Rybniku wody nie brakuje, rozmaite cieki wodne i zbiorniki wpływają na wilgotność powietrza obniżając średnie temperatury powietrza. Pomimo pewnych minusów przeprowadzka do Rybnika ma szereg zalet. Odnowione centrum miasta i liczne inwestycje w nowoczesne obiekty użyteczności publicznej jak park sensoryczny, czy piętrowe parkingi w ścisłym centrum zachęcają do przesiedlenia się.

Dobra komunikacja

Rybnik od kilku lat to miasto chętnie wybierane do mieszkania z powodu doskonałego skomunikowania z aglomeracją śląską. Bliskość autostrady A1 pozwala błyskawicznie znaleźć się w Katowicach. Jednocześnie wyprowadzka z Katowic daje więcej oddechu, przestrzeni małomiasteczkowego klimatu. Z Rybnika jest blisko do rozległych terenów zielonych, ponadto w mieście, raczej na jego przedmieściach dominuje zabudowa jednorodzinna, co za tym idzie osoby przeprowadzające się do Rybnika mogą liczyć na kawałek ogródka tylko dla siebie w przeciwieństwie od blokowisk w Katowicach czy Gliwicach. Rybnik posiada dobre połączenia zarówno z Raciborzem, jak i Wodzisławiem, a nawet Ostrawą. Tyczy się to połączeń autobusowych, kolejowych jak i drogowych.

Za pracą i nie tylko

O ile wiele osób przeprowadza się do Rybnika z zamysłem kontynuacji zatrudnienia w miastach aglomeracji, to równie sporo osób decyduje się na przeprowadzkę do Rybnika z powodu pracy w strefie ekonomicznej, rozmaitych zakładach produkcyjnych i firmach handlowych. Zarobki w rybnickich przedsiębiorstwach nie odbiegają od tych z Katowic. Ponadto mieszkając w Rybniku można z powodzeniem myśleć o pracy za południową granicą. Wbrew pozorom Rybnik to nie tylko miasto kopalń, ale również nowoczesnych parków logistycznych, technologii. Wysoko rozwinięta baza obiektów usługowych i handlowych również dostarcza miejsc pracy.

Polecamy: Tychy – miasto, gdzie warzy się Twoje ulubione piwo!

W Rybniku niczego nie brakuje

Jeśli chcemy mieszkać na peryferiach aglomeracji ale chcemy mieć blisko do centrum województwa warto wybrać Rybnik. Również jeśli zależy nam na rozwiniętej bazie kulturalnej, edukacyjnej i handlowej z powodzeniem możemy wybrać Rybnik. W Rybniku zarówno dobrze zjemy, pójdziemy do kina, pobawimy się, jak również ubierzemy. Nie musimy na zakupy, czy na kolację jechać do Katowic. Jest to szczególnie ważne dla młodzieży i osób aktywnych, młodych, dla których miejsce zamieszkania to również centrum aktywności pozazawodowej.

Dostęp do szkół, obiektów sportowych ale też placówek medycznych na terenie Rybnika nie ma sobie nic do zarzucenia. Wybór jest dość duży, a komunikacja miejska pozwala stosunkowo szybko się przemieszkać pomiędzy odległymi krańcami miasta.

Tańsze nieruchomości

Mimo, iż Rybnik do tanich miast nie należy, to jednak porównując ceny nieruchomości w Rybniku z Gliwicami, Sosnowcem, czy Mikołowem są niższe. Za podobne kwoty można nabyć znacznie większe działki, czy mieszkania o lepszym standardzie. Na rynku nieruchomości dostępne są bardzo różne obiekty, począwszy od wyremontowanych familoków, przez typowe mieszkania w bloku, aż po domy od dewelopera, szeregowce i apartamenty. Z tego też względu przybywa inwestorów na rynku rybnickim, którzy skupują nieruchomości na wynajem.

autor zdjęcia: Hons084,
źródło: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *