szkło w domu

Szkło w domu podstawą wielu projektów

Nowoczesne wnętrza zdominowane są przez beton oraz szarości. Dlatego aby nie były nazbyt ciężkie przełamywane są elementami drewnianymi oraz szkłem i metalem. W szczególności szkło dodaje wnętrzu lekkości, czystości i elegancji. Szklane zabudowy doskonale odbijają światło, a uzupełnione lustrami powiększają przestrzeń. W wielu projektach szkło jest głównym surowcem, niezależnie od tego czy jest to salon, kuchnia czy łazienka.

Jak wkomponować szkło w domu?

Niewątpliwie nie tylko drobiazgi szklane mogą wspomóc aranżację wnętrza, ale również szklane stoliki i stoły, lustra ścienne i stojące, przegrody szklane, szklane drzwi czy szklane zabudowy. Niezwykle modne są balustrady szklane jak również szklane kabiny prysznicowe. Jak widać pomysłów na szkło w domu może być wiele. Bez wątpienia to bardzo praktyczny surowiec, który jest zarówno trwały, jak też elegancji i funkcjonalny pod kątem użytkowania i utrzymania w czystości. Z łatwością nadamy szkłu blasku, zdezynfekujemy go, czy też odświeżymy. Szkło nie wydaje zapachu, nie rdzewieje, nie butwieje. Biorąc pod uwagę te zalety wydaje się być surowcem doskonałym.

Łączenie szkła z innymi surowcami

Z pewnością umiejętne połączenie metalu ze szkłem to sztuka, podobnie z drewnem. Surowce te świetnie ze sobą pasują, jednak ich połączenie nie może być przypadkowe. O ile szkło z założenia jest neutralne, to już szklane elementy zdobione, wzorzyste itp. mogą stanowić problem w dopasowaniu na przykład szklanej balustrady i drewnianych schodów, czy też zabudowy szklanej z kolorową glazurą na podłodze. Prócz kwestii estetycznej należy zwrócić uwagę na wykończenie szkła od strony technicznej. Okucia metalowe, chromowane są typowe dla elementów szklanych. Winny być one spójne, estetycznie z całością wystroju.

Z umiarem

Zachowując równowagę, umiar w wyposażeniu domu w elementy szklane jesteśmy w stanie wyczarować nawet niewielkim kosztem i wkładem pracy interesujące wnętrze, w pełni nowoczesne, ciekawe z klimatem. Zabudowy szklane to rozwiązanie na zamówienie, jednak takie elementy jak drzwi szklane czy kabiny prysznicowe dostępne są w sprzedaży z tak zwanej półki w standardzie. Decydując się na typowe produkty można sporo zaoszczędzić nie tracąc na jakości wyrobów. Oczywiście nie zawsze posiadana przestrzeń i jej potrzeby na to pozwalają, niemniej jeśli tylko jest taka okazja warto z niej korzystać. Obecnie niemalże wszystko możemy zamówić pod wymiar i indywidualne zlecenie, co stanowi zaletę w urządzaniu unikatowych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *