Beskid Śląski odkryj magię regionu

Kusi świetnym zagospodarowaniem i licznymi atrakcjami, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Beskid Śląski zachwyca, a wczasy w tych górach od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć? Jakie atrakcje w Beskidzie Śląskim zasługują na szczególne wyróżnienie?

Beskid Śląski to świetne warunki dla tych, którzy cenią sobie piesze wycieczki. Oraz dla tych, którzy ferie zimowe chcą spędzać na górskich stokach. Doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku. A zróżnicowane atrakcje każdemu z nas pozwolą spędzić tu wolny czas w przyjemny sposób.

Jakie rozrywki oferuje Beskid Śląski?

Narciarze docenią trasy zjazdowe, czekające na nich m. in. na zboczach Czantorii, Stożka oraz Skrzycznego. Miłośników pieszych wędrówek oczarują z kolei wycieczki na Równicę, Czantorię oraz Baranią Górę, znaną z takich ciekawostek, jak źródła rzeki Wisły. Wspaniałymi widokami urzeka też rejon Szyndzielni oraz Klimczoka – popularnych szczytów, których zdobycie nikomu nie powinno sprawić większych trudności.

Bielsko-Biała miasto niezwykłe

Wiele atrakcji czeka też w beskidzkich dolinach oraz w letniskach, w których tak wielu turystów spędza wczasy. Jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w tych górach jest Bielsko-Biała. To niezwykłe miasto może się pochwalić wspaniałą zabudową oraz ciekawymi wystawami, którym z pewnością warto poświęcić swój czas. Największą atrakcją pozostaje tu jednak studio filmów rysunkowych w którym powstały takie bajki jak Bolek i Lolek czy Reksio. Chętnie odwiedzane i przez tych najmłodszych, i przez tych nieco starszych turystów.

Przeczytaj również: Wakacyjny wypoczynek w Beskidzie Małym

Szczyrk dla narciarzy

Dla narciarzy oraz dla tych, którzy chcą wędrować po zboczach Skrzycznego, godnym polecenia miejscem wypoczynku będzie Szczyrk. Nie brak tu obiektów noclegowych oraz szlaków, dzięki którym można tu spędzać czas w aktywny sposób. A co z miłośnikami historii, zabytków oraz kultury ludowej?

Sanatoria Ustronia

Ważnym ośrodkiem turystycznym, wymarzonym na rodzinne wczasy w górach, jest Ustroń. Tu, pomiędzy masywami Czantorii i Równicy, można spędzić czas na dobrej zabawie oraz na leczniczych zabiegach. Dumą Ustronia są przecież liczne sanatoria, które w latach 60 i 70 XX wieku cieszyły się ogromną popularnością. W czasie wizyty w Ustroniu warto odwiedzić Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa, które zostało urządzone na terenie dawnej huty Klemens. Warto też zajrzeć do Leśnego Parku Niespodzianek, który mieści się na zboczach Równicy.

Wisła rodzinne miasto Adama Małysza

Innym kurortem, na terenie którego można znaleźć i liczne atrakcje, i tanie noclegi, jest Wisła. Rodzinne miasto Adama Małysza kusi m.in. galerią, w której można podziwiać sportowe trofea tego skoczka. Równie ciekawą placówką muzealną jest Muzeum Beskidzkie. Malowniczy deptak, przełęcz Kubalonka oraz skocznia w Malince – oto kolejne ciekawostki, dzięki którym Wisła staje się miejscowością bardzo atrakcyjną dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *