lacobel

Czym jest Lacobel i jego zastosowanie?

Od kilku lat na popularności w urządzaniu wnętrz przybiera dekoracyjne szkło lacobel. Stosowane jest głównie jako szklane panele kuchenne pomiędzy szafkami, elementy dekoracyjne łazienek, czy zabudów garderobianych. Materiał ten prezentuje się lekko i estetycznie a przy tym jest wyjątkowo trwały i bezpieczny. Zaletą szkła lacobel jest możliwość wykonania dowolnego nadruku, jak też stworzenie paneli o różnorodnych rozmiarach i kształtach.

Lacobel czyli co?

Warto zadać sobie pytanie czym tak naprawdę jest tzw. lacobel. To nic innego jak jeden z wielu gatunków szkła typu Float. Cechą charakterystyczną lacobel jest gładka powierzchnia przez co szkło zyskuje wymiaru dekoracyjnego. Nanoszony lakier na szkło daje doskonałe efekty, zwłaszcza przy stosownym podświetleniu. To świetna alternatywa dla klasycznego szkła. Od strony technicznej lacobel wykonuje się poprzez połączenie dwóch warstw szkła przezroczystą folią. By szkło nie było przejrzyste na szkło nakładany jest lakier w dowolnym kolorze i wzorze.

Bezpieczene szkło lacobel

Szkło uchodzi za materiał delikatny i kruchy, podatny na uszkodzenia, stąd też wiele obaw klientów wokół szklanych paneli lacobel. W tym jednak przypadku szkło lacobel jest w pełni bezpieczne i zdecydowanie trwalsze, odporniejsze na warunki użytkowania od klasycznych szyb szklanych. Technologia lacobel ogranicza ryzyko stłuczenia do absolutnego minimum. Niestety pęknięć i zarysowań nie da się całkowicie uniknąć. Mimo wszystko lacobel jest szkłem bezpiecznym. W sytuacji stłuczenia zachowuje się tak jak szyby samochodowe utrzymując się w całości dzięki folii. Dodatkowym plusem lacobel jest lakier bezpieczny dla zdrowia jak i odporny na promienie UV. Te cechy czynią lacobel materiałem ciekawym i trwałym, wysokiej jakości.

Polecamy: Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Zastosowanie lacobel

Najpowszechniejszym zastosowaniem lacobel jest wykorzystanie szkła jako elementu dekoracyjnego mebli. Początkowo sprawdził się jako alternatywa dla płytek ceramicznych w przestrzeniach między szafkowych kuchni, dziś stosowany jest również jako okładzina ścian, drzwi, blat stołu, półki szafkowe itp. Coraz częściej szkło lacobel występuje w garderobach jako interesujący element zdobniczy powierzchni drzwi przesuwnych, czy jako alternatywa ceramiki łazienkowej. Zaletą lacobel poza wyglądem i trwałością jest łatwość utrzymania w czystości, odporność na wilgoć, co dodatkowo rozszerza możliwość wykorzystania na zewnątrz na przykład na tarasie, w ogrodzie itp.

Nieograniczone możliwości

Możliwości zastosowania lacobel się mnożą podobnie jak i wzory, kolory jakimi zdobione są tafle szkła. Obecnie można wykonać nie tylko panele szklane lacobel na wymiar ale również w dowolnym wzorze i kolorze, również z projektem grafiki własnego autorstwa. Za pomocą lacobel można wnętrze ożywić, uzupełnić, jak też schłodzić jego klimat. Obecność lacobel staje się uniwersalna, począwszy od kuchni na sypialni skończywszy. Dbając o odpowiednie wkomponowanie lacobel we wnętrze możemy zyskać nietuzinkowy efekt designerski stosunkowo niedużym kosztem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *