balustrady szklane

Sposoby montażu szklanych balustrad

Sposób montażu balustrady szklanej wpływa na jej estetykę i trwałość a co za tym bezpieczeństwo użytkowania. W zależności od wielkości pojedynczego elementu, tafli szkła zaleca się montaż w szynie, prowadnicy bądź poprzez dedykowane zaczepy, klamry montażowe. Nie musimy być fachowcami od montażu chcąc aby w naszym w domu, biurze, budynku były zamontowane szklane balustrady. Profesjonalny montaż warto powierzyć firmie wykonującej usługi szklarskie. Zapewne szklarz poradzi sobie najlepiej z montażem, wiedząc na co zwrócić uwagę.

Balustrady szklane – problemy z montażem

Sporo obaw budzi wytrzymałość balustrady szklanej. Szkło rodzi obawę o to czy balustrada nie pęknie, nie stłucze się podczas użytkowania. Jeżeli jednak odpowiednio zostanie obliczona jej nośność, uwzględnione zostaną warunki użytkowania i dopasowany rodzaj szkła do potrzeb możemy być spokojni. Szklane balustrady zyskują wieloletnie gwarancje użyteczności. Niemniej żaden szklarz nie weźmie odpowiedzialności za dożywotnią gwarancję na zastosowane szkło. Czasem balustrady są narażone na liczne negatywne oddziaływania ze strony warunków atmosferycznych, czy też pracy materiału pod wpływem drgań itp. Od tej strony bardzo wiele zależy od montażu. Zbyt duże elementy szkła, za rzadko łączone ze słupkami nośnymi mogą powodować za duże obciążenie i osłabienie szkła.

Polecamy: Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Montaż ze słupkami nośnymi

Słupki dzielące tafle szkła to nie tylko element estetyczny ale również konstrukcyjny. To najpewniejszy sposób montażu jaki polecają firmy realizujące usługi szklarskie. Im więcej słupków tym balustrada jest stabilniejsza. Każda tafla szkła jest mocowana do słupków klamrami bądź też w inny sposób. O wiele mniej powszechnym rozwiązaniem są samonośne balustrady gdzie wykorzystuje się szyny w których osadzane jest szkło. Ten rodzaj montażu prezentuje się subtelniej, jednak wymaga idealnie równego podłoża, o wiele rzadziej projektanci decydują się na zastosowanie tego sposobu na schodach. W przypadku rynien montażowych jak i słupków najczęściej materiałem z jakiego elementy te są wykonywane jest metal. Ze szkłem świetnie komponuje się metal chromowany ale nie tylko.

Wybór co do wyglądu konstrukcji zależy od klienta. Na rynku dostępne są balustrady szklane z masywną i widoczną konstrukcją jak i delikatne balustrady z niemalże niewidoczną konstrukcja nośną. Każda konstrukcja winna być należycie obliczona i dopasowana do warunków w jakich zostanie zainstalowana. Wpływ na to ma podłoże, rodzaj jego wykończenia i wiele innych czynników. Trudno je samodzielnie oszacować, stąd też czasem wskazania techniczne mogą zaburzyć nasze wyobrażenie o montażu balustrady i jej ostatecznym wyglądzie.

Profesjonalne usługi

Zamawiając balustradę szklaną zwykle w ramach usługi realizacji projektu mamy także jego wykonanie i to kompleksowo. Usługi szklarskie obejmują profesjonalny montaż przez osoby z doświadczeniem w pracy ze szkłem. Dzięki skorzystaniu z usługi z montażem zyskujemy gwarancję na całość balustrady a często również serwis posprzedażny wysokiej jakości w przystępnych cenach. Decydując się na szklarza warto jest zwrócić uwagę na wachlarz usług jakie wchodzą w obszar wyceny. Nie zawsze najtańsza oferta będzie najkorzystniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *