sprzęt elektroniczny

Jak spakować sprzęt elektroniczny biurowy do przeprowadzki?

Każde biuro na swoim wyposażeniu posiada sprzęt elektroniczny. Na czas przeprowadzki biura konieczne jest odpowiednie spakowanie i zabezpieczenie sprzętów elektronicznych, komputerowych. Niestety przeprowadzki mają to do siebie, że łatwo jest coś stracić, zgubić, jak też uszkodzić w transporcie, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby biurowy sprzęt sprawnie przeprowadzić.

Wskazana ostrożność

Sprzęt elektroniczny wymaga ostrożności przy przesuwaniu, przenoszeniu a co dopiero przy wynoszeniu z budynku, transporcie itd. Do każdego typu sprzętu podejść należy indywidualnie. Mimo wszystko warto jest sprzęt traktować ostrożnie, gdyż jest nie tylko kosztowny ale i delikatny. Ekrany LCD łatwo jest porysować i uszkodzić. Zanim zaczniemy sprzęt demontować i pakować dobrze jest przemyśleć co mamy do spakowania i czym to należy opakować dla bezpieczeństwa. Po zgromadzeniu wypełniaczy, pudeł, folii i taśmy pakowej można przystąpić do pakowania.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami

Pakując sprzęt elektroniczny należy mieć na uwadze wiele czynników, takich jak wstrząsy, temperatura, ryzyko upadku. Niestety podczas przeprowadzki sprzęty będą przenoszone wielokrotnie, początkowo z biura do samochodu, następnie z samochodu do docelowego miejsca. Bezsprzecznie nie powinno się przewozić sprzętów bez ich opakowania. Jeżeli nie dysponujemy pojemnikami ani kartonami transportowymi przynajmniej należy owinąć sprzęty pianką lub folią, ostatecznie kocem, ręcznikiem, co zapobiegnie uszkodzeniom mechanicznym. Chcąc lepiej zabezpieczyć monitory, drukarki czy laptopy dobrze jest użyć folii bąbelkowej a dodatkowo styropianu, które chronią przed upadkiem, uderzeniem. W przypadku większych telewizorów, czy innych sprzętów warto dodatkowo zabezpieczyć teksturą lub pianką rogi, a wszelkie elementy otwierane zakleić taśmą, by podczas manewrowania sprzętem nagle się nie zaczęły wysuwać szufladki, przegródki itd.

Porządek w kablach

Sprzęty elektroniczne to również kable zasilające. Kable wypinane ze sprzętu mają swoje wady i zalety. O wiele prościej jest przenosić kopiarki, drukarki, czy komputery bez kabli a kable osobno spakować np. do pudełka. Ma to również swoja wadę, gdyż w ten sposób łatwo zgubić, pomylić kable, wymagają one wtedy dokładnego zwinięcia, spięcia np. gumką lub taśmą i opisania do którego sprzętu należą. Mimo opisu mogą się zwyczajnie zawieruszyć. Kable, których nie da się wypiąć przeszkadzają w transporcie, ale zarazem nie można ich stracić. By nie zawadzały wystarczy je taśmą przykleić do sprzętu lub podwiązać, owinąć wokół podstawy itp.

Polecamy: W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

Kiedy demontować sprzęt elektroniczny

Dzień przeprowadzki to zwykle za późno na demontaż sprzętu biurowego. Winien on być poodpinany i spakowany przygotowany do wyniesienia w dniu przeprowadzki. Nie zawsze demontaż zajmuje sporo czasu, ale zdarza się, że owszem wymaga narzędzi, energii i czasu, być może drabiny, być może kilku osób. Podwieszane monitory, telewizory, rzutniki, ekrany wymagają demontażu, w tym uchwytów na których były wieszane. Nawet rozłączenie zestawu komputerowego przy biurku nie jest takie szybkie i proste jakby się wydawało. Dlatego warto uwzględnić te czynności w harmonogramie przeprowadzki.

Okazja do sprzątania

Przeprowadzka to idealny powód do tego, aby sprzęt elektroniczny odkurzyć, przetrzeć i odświeżyć. Tyczy się to zwłaszcza klawiatury, telefonu, czy monitorów. Warto o czystość zadbać przy pakowaniu, aby przy rozładunku sprzęty były gotowe do użycia w możliwie najkrótszym czasie. Przy pakowaniu dobrze jest też zweryfikować stan sprzętu, kabli przyłączeniowych, przedłużaczy itp. Można się wyzbyć rzeczy zbędnych a zużyte i stare wymienić na nowe lub przynajmniej odnotować potrzebę zaopatrzenia się w nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *