drewniany sufit

Drewniany sufit: deski na sufit i inne pomysły

Bez wątpienia najbardziej wyjątkowym miejscem dla każdego z nas, jest własny dom. Nie ważne czy jest mały czy duży. W jakiej okolicy się znajduje, ważne by był miejscem gdzie każdy z ochotą wraca po ciężkim dniu spędzonym na obowiązkach. Dom trzeba urządzić starannie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, powinien być miejscem funkcjonalnym, praktycznym ale też wygodnym i efektownym. Jest wiele ciekawych stylów dekoratorskich, które mogą być inspiracją przy urządzaniu domu. Jedną z ciekawszych propozycji jest z pewnością styl rustykalny do którego drewniany sufit niewątpliwie pasuje.

Cechy charakterystyczne stylu rustykalnego

Styl rustykalny jest bardzo interesujący i modny, coraz więcej ludzi się na niego decyduje. Jego cechą charakterystyczną jest kolor biały, który przeważa w takich wnętrzach i surowe drewno, które występuje tutaj w każdej postaci. Używa się go do wykańczania ścian i sufitów, w formie mebli i dodatków. Ponieważ drewno dodaje wnętrzom ciepła i przytulności. Surowe drewno jest łatwe w obróbce. Można go pomalować, pobielić, postarzyć. Jest wiele różnych inspiracji z użyciem drewna we wnętrzach, którymi warto się zainteresować.

Drewniany sufit

Na pewno jednym z ciekawszych pomysłów, jest zastosowanie surowego drewna na suficie. Taki pomysł można zastosować w każdym pomieszczeniu. Drewno jest bardzo podatne, można z niego zrobić prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Deski zamontowane na suficie, prezentować się będą bardzo efektownie. Mogą one być zamontowane w ich naturalnej postaci, bez żadnej obróbki. Wtedy dodają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Można je też pobielić, wtedy taki sufit doskonale będzie pasował do rustykalnych wnętrz. Można się również zdecydować na pomalowanie ich dowolnym kolorem, tak by dopasować sufit do kolorystyki całego pomieszczenia. Jeszcze inną propozycją jest pomalowanie desek specjalnym preparatem do ochrony drewna. Taki preparat również nadaje drewnu lekki odcień brązu. Ale jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie surowego drewna przed wilgocią, parą, kurzem i innymi czynnikami. Które mają wpływ na wygląd drewna i na jego żywotność.

Panele sufitowe

Poza surowym drewnem w postaci desek drewnianych, na suficie można także zamontować panele drewniane. Można je kupić w każdym sklepie budowlanym i z materiałami wykończenia wnętrz. Panele drewniane są bardzo różnorodne, dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej i można nimi wspaniale udekorować sufit. Ich wielką zaletą jest to, że są bardzo łatwe w montażu, można je bez problemu dociąć na potrzebny wymiar. Takie wykończenie sufitu robi się bardzo szybko i sprawnie. Poza tym jest to też bardzo praktyczne wykończenie sufitu. Przede wszystkim drewniane panele na suficie, przykryją jego wszelkie niedoskonałości. Co przyda się zwłaszcza w starszych domach, gdzie ściany i sufity są bardzo nierówne. Paneli nie trzeba też już malować, można więc znacznie przyspieszyć dzięki temu remont.

Drewniany sufit jest idealnym wykończeniem w domach urządzonych w stylu rustykalnym i coraz częściej wykorzystywanym podczas projektowania wnętrz. Drewno jest tanie, łatwo dostępne, pięknie się prezentuje i wspaniale ociepla każde pomieszczenie. Jest to jedno z najciekawszych rozwiązań, w kwestii wykończenia sufitów.

Tekst przygotowała firma: Visoo Design – Architektura i projektowanie wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *